Hulajnoga elektryczna terenowa – jaką wybrać? Ranking 2024

Poniższy ranking zawiera pozycje, które w naszej ocenie są warte uwagi. Każda opisana hulajnoga elektryczna terenowa pomimo oczywistych różnic, w swojej kategorii cenowej stanowi ciekawą propozycję godną polecenia.

Hulajnoga elektryczna terenowa KuKirin G2 Master

  • Waga: 39 kg
  • Maksymalna prędkość: 55 km/h
  • Zasięg: 70 km
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 10-11 h

Podwójna moc 1000 W pozwala rozpędzić się hulajnodze elektrycznej KuKirin G2 Master do ponad 60 km/h. Jednocześnie w terenie podwójny napęd umożliwia swobodne pokonywanie wzniesień i nierówności. Długość jazdy na modelu G2 Master uzależniona jest od prędkości oraz nawierzchni, jednak bateria o pojemności 20,8 Ah umożliwia wyjazd w dłuższą trasę. W optymalnych warunkach maksymalny zasięg tej hulajnogi elektrycznej terenowej to aż 70 km. Nawet poza równą nawierzchnią jazda na tym modelu nie jest męcząca, ponieważ sprzęt został odpowiednio zamortyzowany. Aluminiowy korpus będzie wytrzymały nawet podczas częstej jazdy po bezdrożach bez względu na pogodę, gdyż konstrukcja osłony jest wodoodporna, a opony terenowe posiadają właściwości antypoślizgowe.

Samo użytkowanie hulajnogi KuKirin G2 Master jest intuicyjne. Regulowany drążek pozwala dostosować pojazd do każdej sylwetki użytkownika, a duży ekran o wysokiej rozdzielczości ułatwia monitorowanie najważniejszych parametrów podczas jazdy. Obszar sterowania jest dostosowany do jazdy w trudnym terenie, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z tego modelu. Warto też zwrócić uwagę na wagę. Hulajnoga waży aż 39 kg, co może nie jest zaletą podczas transportu, jednak większa masa zapewnia lepszą stabilność podczas jazdy.

 

Hulajnoga elektryczna G2 Master pasje-baner Hulajnoga elektryczna G2 Master KuKirin sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa KuKirin G3 PRO

  • Waga: 39,6 kg
  • Maksymalna prędkość: 65 km/h
  • Zasięg: 60 km
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 8-10 h

W porównaniu do modeli G2 Czy standardowego G3 na pierwszy plan hulajnogi elektrycznej KuKirin G3 PRO wybija się moc. Podwójny silnik 2x1200W zapewnia znakomite osiągi zarówno na gładkiej nawierzchni, kiedy można rozpędzić się do ponad 60 km/h po odblokowaniu, jak i w terenie, kiedy moc pomaga w pokonywaniu przeszkód. Napęd pracuje w trzech trybach, które można dostosować do warunków podczas jazdy. Duża moc wiąże się nierzadko z silnymi wibracjami, jednak w przypadku G3 PRO są one niwelowane przez znakomity przedni oraz tylny system amortyzacji. Oznacza to, że na tej hulajnodze można wybrać się w komfortowych warunkach na całkiem długą przejażdżkę, gdyż akumulator o pojemności 23 Ah pozawala na pokonanie dystansu do 60 km.

Solidne oświetlenie oraz koła w rozmiarze 10 cali są optymalne do jazdy zarówno po równych ścieżkach rowerowych, jak i bezdrożach. W efekcie mamy do czynienia z wielozadaniowym pojazdem, który sprawdzi się w mieście czy na nieutwardzonych nawierzchniach. Hulajnoga elektryczna Kugoo KuKirin G3 PRO to przede wszystkim stabilna i pewna jazda wytrzymałym pojazdem, który warto przetestować.

 

Hulajnoga elektryczna G3 PRO pasje-baner Hulajnoga elektryczna G3 PRO Kugoo sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa KuKirin G2 MAX

  • Waga: 31 kg
  • Maksymalna prędkość: 55 km/h
  • Zasięg: 60 km
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 8-9 h

Wśród hulajnóg elektrycznych terenowych, które sprawdzą się zarówno na bezdrożach, jak i w ruchu miejskim, z pewnością warto zwrócić uwagę na model G2 MAX marki KuKirin. Tym, co wyróżnia ten pojazd na tle konkurencji, jest zawartość siedziska w zestawie. Dzięki temu można szybko zamienić hulajnogę w wygodny skuter elektryczny o mocy 1000 W i pojemniej baterii 20 Ah. Sprzęt jest również wyjątkowo bezpieczny, gdyż hulajnogę wyposażono w podwójny hamulec tarczowy, dzięki czemu nie tylko ograniczane jest zanikanie hamulca, ale także lepiej odprowadzane ciepło. Z takim sprzętem można wybrać się w dalszą podróż, gdyż przy rozsądnej prędkości i płynnej jeździe na G2 MAX można przejechać aż 60 km na jednym ładowaniu. Co ważne, samo ładowanie jest stosunkowo krótkie na tle konkurencji, gdyż baterię można uzupełnić już w 8 godzin.

W przypadku hulajnogi z siedziskiem szczególnie ważna jest odpowiednia amortyzacja. W przypadku modelu G2 MAX producent zapewnia zarówno sprężyny tylne, jak i przednie. Pojazd posiada 4 tryby jazdy, dzięki czemu można w pełni dostosować hulajnogę do warunków.

 

Hulajnoga elektryczna G2 MAX pasje-baner Hulajnoga elektryczna G2 MAX Kugoo sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kirin G2 Pro

  • Waga: 26,7 kg
  • Maksymalna prędkość: 45 km/h
  • Zasięg: 40 km
  • Maksymalne obciążenie: 130 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 8 h

Czas na nieco lżejszą, ale też słabszą hulajnogę elektryczną terenową w naszym ranking, czyli model Kugoo Kirin G2Pro. Silnik o mocy 600 W sprawdzi się przede wszystkim w warunkach miejskich i umiarkowanym off-roadzie. Atutem tej wersji jest dostępne siedzisko, dzięki któremu jazda na dłuższym dystansie po równej nawierzchni jest zdecydowanie przyjemniejsza. A jak daleko można dojechać tym modelem? G2Pro wyposażono w baterię litowo-jonową o pojemności 15 Ah, co pozwala przy spokojniej jeździe przejechać do 40 km. Potem konieczne będzie ładowanie, ale uzupełnienie poziomu akumulatora do 100% zajmie do 8 godzin. O tym, że G2Pro to sprzęt raczej miejski z umiarkowanymi predyspozycjami do jazdy terenowej potwierdzają 9-calowe koła, które jednak gwarantują bardzo dobrą przyczepność.

Cała konstrukcja jest trwała i wytrzymała, co potwierdza maksymalne obciążenie do 130 kg. Prosta w obsłudze hulajnoga świetnie nadaje się dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z hulajnogami elektrycznymi terenowymi.

 

Hulajnoga elektryczna G2 PRO pasje-baner Hulajnoga elektryczna G2 PRO Kugoo sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa KuKirin G4

  • Waga: 37 kg
  • Maksymalna prędkość: 70 km/h
  • Zasięg: 75 km
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 10-12 h

Niezawodna hulajnoga elektryczna terenowa KuKirin G4 to solidny sprzęt do jazdy w trudnym terenie. 37-kilogramowy pojazd nie należy do lekkich, ale za to odwdzięcza się stabilnością podczas jazdy i pojemnym akumulatorem 20 Ah. W efekcie przy rozsądnym zarządzaniu mocą można przejechać na niej nawet 75 km. Potem jednak czeka użytkowników dłuższa przerwa, ponieważ ponowne uzupełnienie baterii trwa do 12 godzin. Jest to zatem hulajnoga na dłuższe, ale jednorazowe trasy. Uwagę zwraca także silnik, którego moc znamionowa wynosi aż 2000 W. To właśnie motor sprawia, że hulajnoga jest dynamiczna na gładkiej nawierzchni, a także nieustępliwa w terenie. Jazdę off-road ułatwiają także duże, 11-calowe koła typu bezdętkowego.

Ciekawym elementem wyposażenia hulajnogi elektrycznej terenowej KuKirin G4 jest tempomat. Dzięki temu na dłuższej trasie nadgarstki nie będą tak zmęczone, jak w przypadku, kiedy cały czas trzeba kontrolować manetkę przyspieszenia.

 

Hulajnoga elektryczna G4 pasje-baner Hulajnoga elektryczna G4 Kukirin sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Joyor S10-S

  • Waga: 27 kg
  • Maksymalna prędkość: 65 km/h
  • Zasięg: 85 km
  • Maksymalne obciążenie: 150 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 10-12 h

Inny bardzo ciekawy model hulajnogi elektrycznej terenowej naszego rankingu to Joyor S10-S o mocy 2000 W. Producent zapewnia, że z pełnym akumulatorem można wybrać się na przejażdżkę nawet do 85 km! Chociaż baterie mają pojemność zaledwie 18 Ah, pojazd umiejętnie zarządza energią i zapewnia bardzo dobre osiągi. Kluczem do wydajności tej hulajnogi może być fakt, że mimo silnika 2000 W waży zaledwie 27 kg, a więc około 10 kg mniej niż inne pojazdy w tej klasie. A jak Joyor S10-S radzi sobie w terenie? O przyczepność dbają 10-calowe koła terenowe bezdętkowe, natomiast o komfort użytkownika hydrauliczna amortyzacja na przód i tył. Wszystkich najważniejszych informacji podczas jazdy dostarcza czytelny wyświetlacz LCD, a w przypadku jazdy po zmroku Joyor zapewnia świetną widoczność dzięki mocnym reflektorom.

Trzeba przyznać, że hulajnoga elektryczna terenowa Joyor S10-S to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich fanów jazdy jednośladem w trudnych warunkach, a jednocześnie cenią sobie stosunkowo niedużą wagę pojazdu.

 

Hulajnoga elektryczna S10-S pasje-baner Hulajnoga elektryczna S10-S Joyor sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Joyor S8-S

  • Waga: 27,7 kg
  • Maksymalna prędkość: 55 km/h
  • Zasięg: 90 km
  • Maksymalne obciążenie: 150 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 12-14 h

Duża moc oraz pełne przystosowanie do jazdy terenowej to główne atuty hulajnogi elektrycznej terenowej Joyor S8-S. Sam producent wskazuje na jej sportowy charakter i porównując osiągi, trudno się z nim nie zgodzić. Pojazd może rozpędzić się do 55 km/h, a jeśli nieco zwolnimy, bateria o pojemności 26 Ah pozwoli na przejechanie aż do 90 km! Warto jednak zaznaczyć, że przy tak dużym akumulatorze, wydłuża się także ładowanie hulajnogi, które zajmuje od 12 do 14 godzin, co jednak na tle konkurencji jest rezultatem konkurencyjnym. W kontekście jazdy terenowej koniecznie trzeba wspomnieć o amortyzacji, którą znajdziemy zarówno na przedzie, jak i w tylnej części hulajnogi. 10-calowe opony terenowe świetnie sprawdzą się na każdej nawierzchni.

Uwagę przykuwa także wygląd zewnętrzny hulajnogi. Zazwyczaj tego typu pojazdy mają wyjątkowo minimalistyczny design, jednak w przypadku modelu Joyor S8-S w oczy rzuca się smukła sylwetka i dbałość o detale.

 

Hulajnoga elektryczna S8-S pasje-baner Hulajnoga elektryczna S8-S Joyor sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

  • Waga: 12 kg
  • Maksymalna prędkość: 20 km/h
  • Zasięg: 20 km
  • Maksymalne obciążenie: 100 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 3-5 h

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Essential z pewnością nie jest typową hulajnogą terenową, ale ze względu na opony pneumatyczne 8,5 cala, pochłaniające wstrząsy, postanowiliśmy umieścić ją w naszym rankingu. Jest to jednak przede wszystkim lekki i sprawny pojazd miejski. Producent zapewnia, że przy odrobinie wprawy złożenie hulajnogi zajmuje zaledwie 3 sekundy! Moc 250 W oraz zasięg 20 km nie rzucają na kolana, ale na codzienne dojazdy w zupełności wystarczy. Tym bardziej, że bateria w Xiaomi Mi Electric Scooter Essential ma pojemność zaledwie 5200 mAh, czyli tyle, co w niektórych smartfonach. Dlatego przy użyciu stosunkowo szybkiej ładowarki, poziom baterii można uzupełnić już w niespełna 3 godziny.

Niewątpliwym atutem hulajnogi elektrycznej Mi Electric Scooter Essential jest system regeneracyjnego hamowania. Działa on podobnie jak w autach hybrydowych, gdzie energię elektryczną odzyskuje się podczas hamowania. Tutaj jest podobnie, zatem w czasie jazdy można nieco podładować nieduży akumulator.

 

Hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter Essential pasje-baner Hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter Essential Xiaomi sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Xiaomi Electric Scooter 4 Pro

  • Waga: 17 kg
  • Maksymalna prędkość: 20 km/h
  • Zasięg: 55 km
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 9 h

Druga propozycja od Xiaomi to znacznie mocniejszy model Electric Scooter 4 Pro. Znajdziemy tu silnik o mocy 700 W, który po naładowaniu może wystarczyć użytkownikowi na przejechanie dystansu do 55 km. Oczywiście osiągi uzależnione są od stylu jazdy. Warto jednak zauważyć, że podobnie jak w modelu Electric Scooter Essential, tutaj także maksymalna prędkość dostosowana jest raczej do ruchu miejskiego, gdyż hulajnogą nie pojedziemy szybciej niż 20 km/h. Hulajnoga elektryczna terenowa Xiaomi Electric Scooter 4 Pro to ciekawa alternatywa dla typowo terenowych modeli w przystępnej cenie. Może wyzwaniem będzie dla niej klasyczny off-road, ale jako wielofunkcyjny pojazd, który poza ścieżkami rowerowymi musi zmierzyć się z nieutwardzoną nawierzchnią, powinien spełnić swoją funkcję znakomicie.

 

Hulajnoga elektryczna Electric Scooter 4 Pro pasje-baner Hulajnoga elektryczna Electric Scooter 4 Pro Xiaomi sprawdź

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kirin S1 Pro

  • Waga: 13,7 kg
  • Maksymalna prędkość: 30 km/h
  • Zasięg: 30 km
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Czas ładowania akumulatora: 4-5 h

Nasz ranking zamyka hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kirin S1 Pro. To znakomita propozycja dla osób, które po jeździe muszą wnieść pojazd po schodach albo po prostu zabrać go ze sobą po złożeniu. S1 Pro waży bowiem zaledwie niecałe 14 kg, co czyni ją jedną z lżejszych hulajnóg elektrycznych terenowych dostępnych na rynku. W efekcie nawet użytkownicy, którzy na co dzień nie dźwigają ciężarów, poradzą sobie np. z wniesieniem pojazdu do mieszkania na piętrze. Chociaż Kugoo Kirin S1 Pro nie imponuje zasięgiem ani maksymalną prędkością na tle innych przedstawionych hulajnóg, z pewnością przypadnie do gustu osobom, którym zależy na niedużej wadze i szybkim ładowaniu. Według producenta uzupełnienie akumulatora do 100% zajmuje najwyżej 5 godzin. To niemal dwukrotnie krócej niż w przypadku innych modeli.

Komfort jazdy na modelu Kirin S1 nie odbiega od wysokich standardów tej marki. Hulajnoga wyposażona jest w przedni i tylny układ niwelowania wstrząsów, a solidny reflektor LED z przodu ułatwia jazdę po zmroku. Warto jednak zauważyć, że pod względem wodoodporności pojazd spełnia normę IP45, co oznacza, że w ulewnym deszczu lepiej nie ryzykować zalania hulajnogi.

 

Hulajnoga elektryczna S1 Pro pasje-baner Hulajnoga elektryczna S1 Pro Kugoo sprawdź

 

Więcej przydatnych porad znajdziesz w pasji Trenuję.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock